Spare parts and accessories Washing machines WHIRLPOOL AWO/R4205
All spare parts WHIRLPOOL Washing machines AWO/R4205
Amortisseur d'origine
Ref : 481252918063, C00313195
Brands : WHIRLPOOL,...
Order-based
Cart
Drain pump
Ref : 481010584942 481236018559
Brands : WHIRLPOOL,...
Drain pump (compatible) for WHIRLPOOL, BAUKNECHT, IGNIS, LADEN, BAUCKNECHT, MAYTAG Washing machines
In stock
Cart
Heating element (inserted electrical element) 2,050W (sold with sensor)
Ref : 481225928823, 00754555
Heating element (inserted electrical element) 2,050W (sold with sensor) for BAUKNECHT / IGNIS / LADEN / OCEAN / SANGIORGIO / VEDETTE / WHIRLPOOL...
In stock
Door seal (sleeve)
Door seal (sleeve) (compatible) for WHIRLPOOL, BAUKNECHT, LADEN, IGNIS Washing machines
Order-based
Interlock door switch
Original bearing 6203-2Z/C3
Drum paddle
Drum paddle for BAUKNECHT / IGNIS / LADEN / WHIRLPOOL washing machines Dimensions: 200x88x54mm NOTE: there are several versions available for the...
Amortisseur
Ref : 481252918063, C00313195
Bearing 6204ZZ
Ref : 481252028066, 55X1371
Brands : OCEAN,...
Pressure switch
Pressure switch for washing machines
Noise filter 0.68mF 250V
Noise filter 0.68mF 250V for washing machines